Πρωτοσέλιδο Ρεθεμνιώτικα Νέα:
Newspaper website Website

Τελευταία νέα από την εφημερίδα
  • Ο κόσμος ξεχύνεται στους δρόμους της πόλης
    Ο 14ος γύρος της πόλης του Ρεθύμνου βρίσκεται προ των πυλών. Το μεγάλο αθλητικό μαζικό γεγονός του Ρεθύμνου θα λάβει χώρα αυτή την Κυριακή έχοντας ως αφετηρία και τερματισμό τον πυρήνα της, το πιο πράσινο μέρος της, τον δημοτικό κήπο. Πρόκειται για άλλη μία διοργάνωση που συγκεντρώνει πολύ κόσμο, επαγγελματίες και ερασιτέχνες αθλητές αλλά και ολόκληρες οικογένειες με παιδιά κάθε ηλικίας που θέλουν... Source
  • Τρία μέτωπα τελικής φάσης
    Σε δύο μέτωπα κινείται το μπασκετικό Ρέθυμνο στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα γι’ αυτό το Σαββατοκύριακο και σε άλλο ένα σε επίπεδο ανδρών. Πρώτα, οι γυναίκες του Αρκαδίου οι οποίες έδωσαν ήδη τον πρώτο τους αγώνα στον ημιτελικό γύρο απέναντι στον Ανδρογέα γνωρίζοντας την ήττα με 59-44 στο Ηράκλειο και έπειτα το final-8 των παμπαίδων όπου σ’ αυτό εντάσσεται η ομάδα του Ρέθυμνο BC. Source
  • Αργυρό μετάλλιο για την Ελένη Τσικουδάκη
    Μια ομαδική συνεργασία ανέδειξε την ποδοσφαιρίστρια του ΑΟ ΡΕΑ σε επίπεδο σχολικών πρωταθλημάτων ως αργυρή πρωταθλήτρια. Η Ελένη Τσικουδάκη κατέκτησε με το σχολείο της, το ΓΕΛ Χρυσοπηγής την 3η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου κοριτσιών. Η φερέλπιδα παίκτρια έφτασε με το λύκειό της ως τον μικρό τελικό του Πανελληνίου σχολικού πρωταθλήματος και το χάρηκε ιδιαίτερα. Εκεί, επικράτησε με 3-2... Source
  • Στη Νεάπολη ο Ρεθυμνιακός
    Οι αγώνες μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική συνεχίζονται με την 5η αγωνιστική η οποία φέρνει τον Ρεθυμνιακό στη Νεάπολη, στην κωμόπολη του Αγίου Νικολάου. Οι πρωταθλητές Λασιθίου δεν βρίσκονται στο γκρουπ των ομάδων που επιδιώκουν κάτι απτό. Έχουν αποκτήσει μόλις έναν βαθμό από την 1η αγωνιστική όταν αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με αντίπαλο το Τυμπάκι. Αυτό προφανέστατα και δίνει το ελεύθερο σε... Source
  • Έχασε τη μεγάλη ευκαιρία το Αρκάδι
    Δεν τα κατάφερε το Αρκάδι να περάσει στον ημιτελικό γύρο του πανελληνίου πρωταθλήματος βόλεϊ Κ18. Το ματς το οποίο έχασε στη 2η αγωνιστική των προκριματικών απέναντι στον Βύρωνα με 2-3 (25-21, 18-25, 23-25, 25-19, 15-10) αποδείχθηκε καθοριστικό για την τελική έκβαση της συγκεκριμένης φάσης. Παράλληλα, χθες ηττήθηκε από την καλύτερη κατά τεκμήριο ομάδα του δ’ ομίλου, τον Μίλωνα και σε συνδυασμό με... Source